BİZ KİMİZ?

30 yaşında ama "0 km" otomobiller hazırlıyoruz.
Tarihçemiz - Porsche Fast Care

Fast Care, 2010 yılında Makina Mühendisliği öğrencisi Can Hergüner tarafından Cevizlidere – Balgat lokasyonunda kurulmuştur.

Kurulumundan itibaren Meguiar’s ürünleri ile Pasta, Cila, Boya Koruma hizmetleri sunan firmamız talepler doğrultusunda hizmet alanlarına plastik aksam tamiri, göğüs tamiri, lokal boya gibi mini onarım işlemleri eklenmiştir. Bu süreçle eş zamanlı olarak ticari olmayan otomobil restorasyon projeleri ile tecrübe kazanılmıştır.

2012 senesinde Fast Care kurumsallaşma sürecinde önemli bir adım atarak “Fast Care” markası ile logosu TPE tarafından tescillenmiştir.

2013 senesinde markamız artan talepler, genişleyen hizmet alanı ve yeni projeler sebebiyle Şaşmaz Oto Sanayi içerisinde bulunan yeni adresine taşınmıştır.

2013 yılından itibaren otomobil restorasyonu ana konusunda çalışmaya başlayan firmamız hizmet alanlarına kaporta – boya, boyasız kaporta göçüğü tamiri (PDR), her türlü estetiksel problemin çözümü, döşeme tamiri, döşeme yenileme, mekanik servis ve yarış otomobili hazırlanması konularını eklemiştir.

Her otomobilin ruhu olduğuna inanıyoruz.

Özellikle 70’ler, 80’ler ve 90’ların unutulmaz otomobillerini ilk günkü kondisyonlarında tekrar yollara çıkarmak öncelikli amacımız.

Bu amacın uygulama noktasında ise her bütçeye uygun, müşteri taleplerine göre değişik kalitelerde çözüm yolları sunmak ve otomobil sahiplerinin izleyecekleri doğru yolu göstermeyi hedefliyoruz.

Sizin otomobiliniz de dahil olmak üzere, her otomobili kendi otomobilimizmiş gibi seviyoruz.

Restorasyon konusunda Türkiye’de en çok bilinen, sevilen ve tercih edilen marka olmak.

Müşterilerimize oto sanayi sitesi içerisinde kurumsallığın konforunu yaşatmak, bir yetkili servis rahatlığı sağlamak.

Can Hergüner Kimdir?

Hakkımızda - Can Hergüner Kimdir? Fast Care Kurucusu

Fast Care Kurucusu

  17 Mayıs 1985 doğumlu.

  Otomobil aşığı. Hayatının istisnasız her aşamasını otomobil sevgisi ile şekillendirecek kadar aşık. Makine Mühendisliği eğitimi almasından tutun da oto sanayi içerisinde bir garaj açmasına kadar.

  Otomobil O’nun için araç değil, amaç.

  80’ler ve 90’lar meraklısı. O zamanların müziğine, otomobillerine ve yaşam tarzına çok meraklı. Bu merakı doğrultusunda plak ve kaset koleksiyonu yapıyor.

  Aynı zamanda sporcu. Fitness ve Motor Sporları ile aktif olarak ilgileniyor. 2006 yılından beri ralli yarışlarına katılıyor. Motor Sporları kariyerinde bir Türkiye Birinciliği ve bunun yanında birçok başarısı var. Şu an aktif olarak spor hayatına devam ediyor.

  Otomatik vitesli ruhsuz otomobilleri sevmez, yeni üretilen otomobilleri uzaktan kumandalı oyuncaklara benzetir. Eskiden asla vazgeçmez. Çoğunluğun kullanmadığı, ruhu olan eski ve özel bir otomobil kullanmayı tercih eder.

Bu satırları çocukluğundan beri otomobillerle içli dışlı olan, hayatını otomobil aşkıyla şekillendirmiş bir otomobil aşığı ve ralli pilotu olarak yazıyorum…

Otomobil bazı insanlar için araç, bazı insanlar için amaçtır. Benim için otomobil her zaman amaç oldu. Sadece bedenimi değil, ruhumu taşıdı her direksiyona geçişimde. FAST CARE markası tamamen otomobil sevdası ile amatör bir hobi garajı olarak büyük bir tutku ile kuruldu. Kuruluştan itibaren birçok zorluğa göğüs gererek, pes etmeyerek ve inanarak bugün restorasyon konusunda piyasada yer etmiş bir marka olmayı başardık.

Butik hizmet sunan markamız beklentilerinizin bilincinde olarak gücünü çalışanlarının otomobil sevdalarından alıyor. Bir otomobil sahibinin karşılaştığı zorlukları, hayal kırıklıklarını bizzat benim gibi geçmişte yaşayanların bilincinde olarak. Çalışanlarımız onardıkları ve bakım yaptıkları her bir otomobilin mutluluğuyla sizlere daha iyi hizmet verip aracınıza değer katmak amacındadırlar. İşte bu yüzden FAST CARE, herhangi bir teknik personel yerine sadece uzmanlık konularında eğitim almış tecrübeli otomobil aşıkları ile çalışıyor.

İnsanların hurda olarak gördüğü fakat çok sevdiğiniz eski bir otomobili tekrar hayata döndürmek birçok kişiye büyük bir macera gibi görünür. Kendince haklı sebepleri vardır aslında. Yarım kalmış projeler, para tuzağı sözde ustalar, işi uzatıp duran fırsatçı insanlar… Sanayi içerisinde kaportacıdan boyacıya, boyacıdan döşemeciye, döşemeciden camcıya, camcıdan elektrikçiye hiç bitmeyen bir döngüyle gezen otomobiller… Bunlar hayaliniz için caydırıcı sebep olmaya yeter haklı olarak. Fast Care olarak sizi bu durumdan kurtarıyoruz. Proje başlangıcında yaptığımız çalışmalar ile iş planı, işlem seçenekleri, ödeme planı ve bütçenize göre çözümler oluşturuyoruz. Anlaşma noktasında ise sözleşme yaparak hem bütçenizi hem de zamanınızı güvence altına alarak, otomobilinize kendi otomobilimiz gibi sahip çıkıyoruz.

Eğer otomobil restore etmek gibi bir fikriniz varsa, projelik bir otomobil satın almayı düşünüyorsanız ve restorasyona zaman ayıramama gibi bir durumunuz varsa sizi mutlaka tanışmak için garajımıza bekliyoruz.

Can Hergüner - Fast Care

Neden mi Bizi Tercih Etmelisiniz?

Müşteri Yorumları

Başta tereddütlerim vardı fakat sonuca yaklaştıkça doğru adreste olduğumu anladım. Kim ne derse desin, Fast Care işinin ehli.

Evo 3, Türkiye’de tek olması dolayısıyla çok özel bir otomobil. Yapılan işlemler sonrası otomobilime olan bağlılığım daha çok arttı. Bayram öncesi teslim aldığım otomobilim hayatımda aldığım en güzel bayram hediyesi oldu diyebilirim. Aracı teslim aldığımda karşılaştığım ince detaylar büyük sürpriz oldu.

Sevgili Can Hergüner tarafından büyük bir titizlik ve özveri ile gerçekleştirilen işlemler tek kelimeyle kusursuz ve muhteşemdi. 2013 yılından bu yana arabamın görsel özelliklerini üst seviyelere taşıyan bir çok revizyon işleminde tercihim hep Fast Care oldu.

Özellikle Oto Sanayi ortamında bu denli temiz ve titiz çalışılabilen; müşteri isteklerini bu denli iyi anlayabilen ve bu kadar güzel işler çıkartabilen bir başka yer bulunduğunu düşünemiyorum. Eğer arabanızı gerçekten seviyorsanız, ayrıcalıklı ve özgün bir hizmet alabileceğiniz tek adres Fast Care.

Arabamın bugünkü haline gelebilmesi için harcadıkları mesai ve emek için başta Can Hergüner olmak üzere tüm Fast Care ailesine sonsuz teşekkür ederim.

Can Hergüner ve Fast Care ile tanışmama çocukluk hayalim vesile oldu. Uzun yıllar hayallerini kurup, yıllarca ertelediğim hayalim mütevazi bir klasik otomobile sahip olmaktı. En sonunda 2014 yılının Kasım ayında uzun süren araştırmalardan sonra istediğim özelliklerde bir arabayı almak için bana bu projede ortak olan bir arkadaşımla Bursa’ya arabayı almaya gittik. Beklediğimizden çok daha kötü durumda olan bu arabayı her şeye rağmen almaya karar vererek bir maceraya atıldık.

Arabayı aldıktan sonra Amerika veya Avrupa ülkeleri gibi gelişmiş ülkelerde olan, televizyon kanallarında bu konu üzerine bir sürü programların olduğu, hurdalığa atılacak duruma gelmiş arabaları gerekirse elleriyle parçalar üretip hayata geri döndüren, bu işte uzmanlaşmış ve sadece restorasyon yapan tamirhanelerin Ankara’da olmadığını gördük. Çoğu tamirhane bu tip çok vakit alacak, uzun soluklu bir işe girmeyi asla istemiyordu. Maceramız büyük bir hayal kırıklığına dönüşmek üzereyken Fast Care’in internet sitesine tesadüfen rastladım ve bir umut ışığı doğdu.

Fast Care’in yaptığı işleri internette gördüğüm için benim aklımda arabayı kime emanet edeceğimiz konusu zaten netti ancak proje ortağımın tanıdığı olan Ankara Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi’ndeki bir özel servise arabayı gösterdik. Servis sahibi eşliğinde iki ayrı boya, kaporta dükkanını beraberce ziyaret ettik ama aldığımız cevap hep aynı oldu: "Siz bu arabayı satın". Sonrasında ortağımın tanıdığı; bütün hayatını bu işte ve sanayide geçirmiş olan ve dolayısıyla piyasayı çok iyi tanıyan servisin sahibi bize sanayiye düştüğümüzde ne gibi sıkıntılar yaşayacağımızı, bu işin belki de yıllar alacağını ve sonunda pes edeceğimiz konusunda bize dostça bir söylevde bulundu. Sonrasında beraberce Fast Care’e gittik ve Can Bey bu işin olabileceğini ve arabanın restorasyonunu üstlenebileceğini bize ifade etti. Bu tip işlerle uğraşan diğer yerlerde alışık olmadığımız bir şekilde bizi bilgilendirdi ve ciddi bir iş planı çıkardıktan sonra arabayı kendisine emanet etme konusundaki düşüncemiz kesinleşti ve arabayı kendisine teslim ettik. Aslında başka çaremiz de yoktu çünkü bu işi üstlenmeyi cesaret edebilecek bir başkasını Ankara’da bulmamız mümkün görünmüyordu ancak Can Bey'i tanıdıktan sonra içimiz çok rahat bir şekilde bu işe beraberce başladık. Sonrasında Fast Care’in bu işi sadece hayatını kazanmak gibi mecburiyet yüzünden değil aynı zamanda işini sevdiği için ciddiyetle yapan insanlar tarafından kurulmuş olduğunu gördük.

Sonuç olarak ilk restorasyon projesi devam etmekte iken Can Bey’e de güvenerek ikinci bir projeyi başlatmaya karar verdik. Restorasyon projemizde genelde yaşanan “usta” problemleri ile karşılaşmadık. Eğer Fast Care ile çalışmıyor olsaydık durum aynı olur muydu emin değilim.