Ne Yapıyoruz?

01
KLASİK OTOMOBİL RESTORASYONU

15 ana adımda anahtar teslimi restorasyon projeleri.

02
ORJİNAL OTOMOBİL YENİLEME

İkinci el otomobillerin orjinal kondisyonuna ulaşması için gerekli işlerin bütününü içeren projeler.

03
MİNİ ONARIM VE DETAILING

Her türlü estetiksel problemin çözümü. Otomobilinizin daha iyi, dikkat çekici ve yüksek kondisyonda gözükebilmesi için gerekli detay çalışmaları.

Ne Yapıyoruz? Restorasyon Kolaj

Klasik Otomobil
Restorasyonu

İnsanların hurda olarak gördüğü fakat çok sevdiğiniz eski bir otomobili tekrar hayata döndürmek birçok kişiye büyük bir macera gibi görünür. Kendince haklı sebepleri vardır aslında. Yarım kalmış projeler, para tuzağı sözde ustalar, işi uzatıp duran fırsatçı insanlar… Sanayi içerisinde kaportacıdan boyacıya, boyacıdan döşemeciye, döşemeciden camcıya, camcıdan elektrikçiye hiç bitmeyen bir döngüyle gezen otomobiller… Bunlar hayaliniz için caydırıcı sebep olmaya yeter haklı olarak.

Fast Care olarak sizi bu durumdan kurtarıyoruz. Proje başlangıcında yaptığımız çalışmalar ile iş planı, işlem seçenekleri, ödeme planı ve bütçenize göre çözümler oluşturuyoruz. Anlaşma noktasında ise sözleşme yaparak hem bütçenizi hem de zamanınızı güvence altına alarak, otomobilinize kendi otomobilimiz gibi sahip çıkıyoruz.

Restorasyon Adımları

Restorasyon Adımları

01Detaylı Ekspertiz

Restore edilecek olan araç detaylı incelenir. Bu inceleme sırasında öncelikle aracın temel bileşenlerinin durumu gözden geçirilir.

Kaporta aksamının görülen hasarı üzerinden zamanlama ve fiyatlandırma çalışması yapılır. Aracın üzerindeki boya ve olası polyester macunlar aracın gerçek kaporta durumunu gizleyebildikleri için kaporta ekspertizi sırasında opsiyonlu zaman & fiyat ekspertizi yapılır. Net sonuç araç soyulduktan sonra – istenirse kumlama işleminden sonra – ortaya çıkar.

Boya konusunda daha önce ne gibi tamirat işlemleri yapıldığı incelenir.

Unutulmamalıdır ki iyi gözüken bir boya yüzeyinin altında hatalı yapılan bir onarım işlemi sonucu çürük ve pas olma ihtimali vardır.

Döşeme restorasyonu için kumaş, sünger gibi temel bileşenler incelenir. Malzeme tedariği konusunda çalışma yapılır. Buna göre zamanlama ve fiyat konusunda net bir bilgi elde edilir.

Mini Onarım işlemi gerektirecek görülen parçalar listelenir. Söz konusu parçalara ait yaklaşık zamanlama & fiyatlandırma çalışması tamamlanır.

Elektrik tesisatı ve elektriksel donanımların işlevleri incelenir. Duruma göre zamanlama & fiyatlandırma çalışması yapılır.

Mümkünse test sürüşü yapılır. Test sürüşü sonrası aracın mekanik aksamı (Ön takım, direksiyon sistemi, süspansiyon, fren sistemi, şanzıman ve aktarma organları, egzoz sistemi, soğutma sistemi, varsa klima sistemi) incelenir. Araç sahibinin isteği doğrultusunda motor durumu detaylı incelenir. (Kompresyon testi)

Söz konusu incelemeler tamamlandıktan sonra ana restorasyon adımlarının zamanlama ve fiyatlandırma çalışması tamamlanarak araç sahibine sunulur.
02Temel İhtiyaç Listesi Hazırlanması

Detaylı ekspertiz çalışması sonucunda aracın hasarlı gözüken ve değişmesi tavsiye edilen ana bileşenlerinin listesi çıkarılır.

Fast Care olarak istenildiği taktirde bu parçaların bulunması, tedarik edilmesi, bulunamadığı taktirde yurtdışından ithal edilmesi konusunda yardımcı olmaktayız.
03İşlemlerin, Detayların ve Opsiyonların Seçilmesi

Detaylı ekspertiz işlemi sonucunda ihtiyaçlar listelenir. Söz konusu ihtiyaçlar, istenilen detay durumu, garanti süresi ve işçilik, aracın koleksiyon değeri taşıması ve günlük kullanılması gibi tercihlere göre paket teklifleri yapılır.

Araç sahibi bu paketlerden seçim yaparak iş planını, ödeme planını ve zamanlamayı seçmiş olur.
04İş Planı ve Sözleşme

Yapılan seçimler sonrasında ortaya çıkan zamanlamaya göre iş planı yapılır. Eş zamanlı yapılacak işlemler, ödeme miktarları ve vadeler belirlenir.

Tüm bu bilgiler, garanti süreleri ve işlem detayları ile birlikte sözleşmeye dökülür ve taraflar arasında imzalanarak resmi hale getirilir.
05Kaporta İşlemleri

Seçilen kaporta onarım prosesine göre onarım işlemleri yapılır. Yenilenecek parçalar tedarik edilir veya özel imal ettirilir.

Kaporta işlemi araç sahibinin seçtiği detaylara göre tamamlanır.
06Boya İşlemleri

Seçilen boya işlemine ve istenilen opsiyonlara göre tamamlanır.

Boya işlemleri aracın alt izolasyonu, egzoz sisteminin özel termal boya ile boyanması gibi detay işlemlerini de kapsar.
07Mekanik İşlemleri

Araç sahibinin seçimi doğrultusunda mekanik aksam (Ön takım, direksiyon sistemi, süspansiyon, fren sistemi, şanzıman ve aktarma organları, egzoz sistemi, soğutma sistemi, varsa klima sistemi) tamamen sıfırlanabileceği gibi gerekli bakımlar yapılarak gündelik kullanıma hazır hale getirilebilir.

Tüm mekanik işlemler diğer işlem adımları ile eş zamanlı yapılabilir.
08Elektrik İşlemleri

Aracın elektriksel donanımları, aydınlatma sistemleri, göstergeler, ses sistemi gibi bileşenleri üzerinde yapılacak onarımları ve değişimleri kapsar.

İş planına göre diğer işlemlerle eş zamanlı yapılabilir.
09Döşeme Restorasyonu

İş planına göre zamanında tedarik edilen malzemeler ile orijinal haline sadık kalınarak yenileme işlemleri yapılır.

İş planına göre diğer işlemlerle eş zamanlı yapılabilir.
10Mini Onarımlar

Plastik parçaların tamiri, döşeme tırnaklarının tamiri, göğüs tamiri, direksiyon boyama işlemi gibi küçük ama önemli işlemleri kapsar.

Söz konusu mini onarımlar projenin başlangıcından itibaren diğer işlemler ile eş zamanlı yapılır.
11Test Sürüşü

Tüm ana işlemler tamamlandıktan sonra restore edilen araç ile farklı senaryolarda test sürüşü yapılır. Buradaki amaç varsa garaj ortamında farkedilemeyecek ve sürüş anında ortaya çıkabilecek problemleri teşhis etmektir.

Test Sürüşü senaryoları şunlardır:

- Şehir İçi Sıkışık Trafik: Aracın şehir içi sıkışık trafikte (dur – kalk) sürüşü deneyimlenir. Özellikle soğutma sistemi, klima sistemi, araçtan gelebilecek iç ve dış sesler gözlemlenir.

- Uzun Yol: Aracın çevre yolunda legal hız sınırları içerisinde kullanım testidir. İç ve dış sesler, balans durumları ve frenler gözlemlenir.

- Mümkünse Yağmur ve Islak Sürüş: Aracın bu durumlarda su alma, rutubet yapma, silecek sistemlerinin performansı ve iç – dış sesler gözlemlenir.

Test sürüşü esnasında Sözleşmede belirtildiği gibi tüm maddi ve manevi sorumluluk Fast Care olarak bize aittir.
12Son İşlemler

Test sürüşü sonrası elde edilen verilere göre gerekli son işlemlerin yapılmasıdır.
13DETAILING İşlemleri

Restorasyon projesinin tamamlanmasının ardından aracın son görünümünü iyileştirmeye ve aracı korumaya yönelik yapılan detay çalışmalarıdır.

İç kısımda deri koruma uygulaması, dış kısımda motor koruma, orijinal koruma filmi uygulaması, cila ve boya koruma gibi işlemleri kapsar.
14Restorasyon Kitabı Hazırlanması

Aracınıza özel olarak hazırlanacak bu kitapta aracınızın genel bilgileri, ulaşılabilir geçmişi ve fabrika verileri yer almaktadır.

Restorasyon projesine ait adımlar detaylı olarak anlatılmakta, öncesi – sonrası fotoğraflar ile proje ayrıntıları ile belgelenmektedir.

Ayrıca proje başlangıcından itibaren elde edilen istatistiksel veriler, değişen parçalar listesi, ithal edilen parçalar listesi ve projede emeği olanlar kısmı gibi ilgi çekici başlıklar da bu kitapta yer almaktadır.
15Araç Teslimi

Tüm adımların tamamlanmasının ardından araç teslimata hazırlanır.

Şehirlerarası transfer yapılacaksa aracın jantları, ön & arka tamponları, kapı kenarları transfer için özel koruyucu malzemeler ile koruma altına alınır.

Ayrıca araç içinde direksiyon, koltuklar ve basamaklar koruma malzemeleri ile kaplanır.
Ne Yapıyoruz? Yenileme Kolaj

Orjinal Otomobil
Yenileme

Günlük olarak kullandığınız otomobilinizin orjinalliğini bozmadan diğer otomobillerden farklı olmasını ister misiniz?

Nasıl mı? Cevabı çok basit.

Bir otomobili güzel gösteren şey detaylarıdır. Aracınızın detayları üzerinde yapılacak çalışmalar ile ilk günkü canlılığa kavuşmak mümkündür. Restorasyon projelerinin aksine daha düşük bütçelerle ve kısa sürede aracınıza sihirli dokunuşlar yaparak ilk günkü canlılığına kavuşmasını sağlıyoruz.

Orijinal Araç Yenileme Projelerinde uyguladığımız başlıca işlemler:

Aracın İç – Dış Trim Plastik Aksamlarının Tamiri ve Boyanması
Direksiyon Yenileme - Boyama
Detaylı İç Temizlik
Pasta, Cila, Boya Koruma
Motor Temizliği ve Motor Koruma
Orijinal Etiketleme Çalışması
Amblem - Logo Yenileme ve Temizleme
Aydınlatma Grubu Temizliği ve Yenileme İşlemleri
Orjijnal Fabrika Opsiyonlarının Sonradan Uygulanması
Jant Çizik Tamiri - Boyama
Jant Göbeklerinin Yenilenmesi - Boyanması

Ne Yapıyoruz? Mini Onarım Kolaj

Mini Onarım
ve Detaılıng

Plastik parçalardaki kırıklar, çizilmiş kapı kolları, çatlak göğüs, solmuş farlar, yırtık döşeme gibi ufak ama can sıkıcı olup uzmanlık isteyen problemler.

Bu problemlerin çözümü Fast Care ile çok kolay.

Plastik aksam – tampon - göğüs tamiri, far temizliği, döşeme tamiri, lokal yama boyama işlemleri , sigara yanığı tamiri, PDR boyasız kaporta göçüğü tamiri, plastik yenileme gibi mini onarım işlemleri ile can sıkıcı tüm problemleri garantili olarak ortadan kaldırıyoruz.

Detailing konusunda edindiğimiz tecrübelerimiz ışığında pasta, cila, boya koruma, detaylı iç temizlik ve far temizliği işlemleriyle aracınızı tüm detaylarında dikkatleri üzerine çeken kondüsyona ulaştırıyoruz.


Mini Onarım ve Detaılıng Hizmetleri

Mini Onarım ve Detaılıng Hizmetleri

01Sigara Yanığı, Döşeme Tamiri ve Döşeme Boyama
Ne Yapıyoruz - Sigara Yanığı Tamiri

Artık otomobilinizin döşemelerindeki sigara yanıkları, yırtıklar ve aşınmalar için üzülmenize gerek kalmadı. FAST CARE, hasar durumuna göre mini onarım veya parça değişim yöntemlerinden birisini kullanarak sigara yanıklarını, döşemedeki kesikleri, yırtıkları ve çıkmayan lekeleri ortadan kaldırıyor.

Mini onarım kapsamında tamirat süresi tamir edilecek bölgenin hasarına göre 15 dakika ile 1 saat arasında değişiyor.

Tamir ettiğimiz bölgeler bozulmaya ve yıpranmaya karşı 1 yıl garanti kapsamındadır. Tamirat sonrası onarılan bölge fotoğraflanarak kayıt altına alınmakta ve müşterilerimize garanti belgesi verilmektedir.
02Orijinal Oto Döşeme Uygulamaları
Ne Yapıyoruz - Koltuk Döşeme Tamiri

Otomobilinizin yıpranmış, orjinalliği bozulmuş koltuklarını ve döşemelerini ilk günkü hallerine döndürmek istemez misiniz?

Fast Care piyasada alışılmış oto döşeme tamirhanelerinin aksine orjinallik konusunda detaylı çalışıyor. Otomobilinizin üretim senesinde kullanılan malzemeler yerli ve yabancı bağlantılar ile bulunup satın alınıyor. Kumaş, iplik, ara fitil, vinlex, deri gibi kullanılacak malzemeler tedarik edildikten sonra orijinal dikişlere sadık kalınarak döşeme yenileme işlemi tamamlanıyor.

 
03Far Temizliği
Ne Yapıyoruz - Far Temizliği

Aracınızda akşamları görüş problemi mi yaşıyorsunuz? Farlarınız yeterince aydınlatmıyor mu? Sorununuzun çözümü sararmış ve matlaşmış farlarınızın yenileme işlemi ile ilk günkü haline gelmesi, farlarınızın ışık geçirgenliğinin artırılmasından geçiyor.

Fast Care, özel formüllü solüsyonla farlarınızdaki buğuyu, çiziği, oksitlenme ve sararmayı giderip optik berraklığa sahip farlara kavuşmanızı sağlıyor.

Eskimiş ve yıpranmış farlarınızı yenileriyle değiştirmek büyük bir maliyettir. Bununla beraber, farlarınızı komple değiştirme işlemi aracınızı satarken aracınızın kazalı olduğu şüphesini doğuracaktır.

FAST CARE oto mini onarım farlarınızı yenileyerek orjinalliğini bozmadan ilk günkü parlaklığına ve aydınlatma kalitesine kavuşmasını sağlıyor.

İşlem farlarınızın yıpranma durumuna göre 1 saat ile 1 saat 30 dakika arasında sürüyor. İşlem sırasında özel formüllü solüsyon kullanılarak 10 kat zımparalama yapılıyor. Zımparalama işlemi sonrasında elde edilen pürüzsüz yüzey Meguiar’s ürünleri kullanılarak parlatılıyor. İhtiyacı olan farlar için dış temizliğin yanında iç temizlik işlemi yapılıyor.

Yenileme işlemi sonrası farlarınız neredeyse ilk günkü görüntüsüne kavuşuyor. Üstelik bu işlem 1 yıl garantili.
04Pasta, Cila ve Boya Koruma Uygulamaları
Ne Yapıyoruz - Boya Koruma Cila

Ağaç recineleri, böcek kalıntıları, kuş pislikleri, güneş kaynaklı UV ışınlar, tuzlu su, zift, boya kalıntıları, yıkama işleminde kullanılan fırçalar gibi dış etkenler araç boyasına ciddi zarar vererek aracın görüntüsünü bozmaktadır. Aynı zamanda bu dış etkenler boya ömrünü kısaltmakta ve aracın ikinci el değerini düşürmektedir.

Aracınızı ilk günkü görünümüne kavuşturmak ve boyasını korumak çok kolay.
05Detaylı İç Temizlik
Ne Yapıyoruz - Detaylı İç Temizlik

Fast Care profesyonel ürünler ile lekelerin üstesinden gelerek , hijyenik ve temiz bir araca kavuşmanızı sağlıyor.

Aracınızda deri döşeme varsa veya aracınızda deri kaplı herhangi bir parça varsa Fast Care deriden imal edilmiş parçalara özel deri temizleme ve bakım sıvısı kullanıyor.

Fast Care piyasadaki birçok rakip firmadan farklı olarak aracınızla büyük bir özenle ilgileniyor. Temizlik işlemi yaklaşık olarak 5 saat ile 6 saat arasında sürüyor.
06Plastik Aksam, Tampon ve Göğüs Tamiri
Ne Yapıyoruz - Göğüs Tamiri

Fast Care araçların göğüs veya torpido kısmında oluşan çatlak ve kırıkları aracın orjinalliği bozulmadan onarıyor. Bunun dışında soyulmuş kapı tutamakları, rengi atmış kapı kolları, canlılığını kaybetmiş kapı çıtaları, solmuş tavan çıtaları, soyulmuş direksiyon, kırık teyp çerçevesi gibi küçük gözüken fakat can sıkan tüm problemlerinizi çözerek aracınıza değer katıyor.

Ayrıca araç tamponunda ve dış plastik parçalarda meydana gelen çizik, göçük, yırtık gibi problemleri ortadan kaldırıyoruz.
07Kaporta Tamiri ve Boya İşlemi
Ne Yapıyoruz - Kaporta Boya

Çok sevdiğiniz otomobiliniz talihsiz bir kaza sonrası hasara görmüş olabilir. Otomobilinizin kaza sonrası eski kondisyonuna tekrar kavuşması önemlidir. Ancak bu işlem sadece aracın görüntüsünün eski haline dönmesiyle değil, tamirat işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylarla yapıldığı taktirde sağlıklı ve kalıcı olmaktadır.

Kaporta işlemi aracın orjinalliğinin bozulmaması açısından büyük bir özenle ve dikkatle yapılmalıdır.

Boya işlemi ise gerçek anlamda uzmanlık isteyen bir konudur. Kullanılan malzemelerin kalitesinin yanında kullanılan yardımcı ekipmanlar ve doğru yöntemler aracın boyasının kalitesi ve ömrü konusunda belirleyici olurlar.

Fast Care’de yapılan tüm kaporta – boya işlemleri garantilidir.
08PDR - Boyasız Kaporta Göçüğü

Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri uzmanlık isteyen bir iştir. Göçük problemini ortadan kaldırmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Aslında her yöntem farklı bir hasar tipi için uygulanmakta, hasarın durumuna göre kombinasyon uygulamalar yapılabilmektedir. Doğru aparatlar ve doğru yöntem uygulanmasıyla göçükler üzerinde göçük durumuna bağlı olmakla beraber yüksek oranda başarı elde edebilmek mümkündür.

PDR – Boyasız Kaporta Göçüğü yöntemi sayesinde işlem görenaracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybı yaşamaz. Bu yöntem ile tatmin edici bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki sacın uzamamış olması ve aracın boyasının zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış sac veya alüminyum alaşımlı araç panelleri üzerindeki göçüklerin giderilmesinde bu yöntem kesinlikle kullanılmaz. Bu tarz durumlarda macunun ve boyanın çatlaması ve dökülmesi söz konusudur.